پرش لینک ها

توصیه های کاربردی برای بعد ازآزمون

توصیه های پایایی به داوطلبان برای دوران پس از آزمون (امتحانات یا کنکور)

سوالی که برای اکثر داوطلبان کنکور سراسری پیش میاد: بعد از کنکور چه کار کنم؟ ما اینجا راه های پاسخ به این پرسش رو به شما ارائه میدهیم.

۱- باید بلافاصله بعد از آزمون سراسری، در اولین فرصت ممکن، پاسخ های خودتان را تصحیح کنید و درصد های کسب شده را تا حد امکان محاسبه و ثبت کنید.

به این ترتیب، ضمن آگاهی از عملکرد خودتان در هر درس، در زمان اعلام نتایج، امکان اعتراض را برای خود محفوظ نگه می دارید.

ضمناً اگر در تحلیل آزمون سراسری از نتیجه خود ناراضی هستید، با انگیزه و جدیت بیش تری برای آزمون سال آینده شروع به مطالعه کرده و تا آمدن نتایج منتظر نمی مانید.

بنابراین، عدم تصحیح سوالات آزمون سراسری به بهانه ایجاد اضطراب و استرس یا بی فایده بودن اطلاع از چگونگی عملکرد در این آزمون، پذیرفتنی نیست!

۲- اکتفا نکردن به نظرات همکلاسی ها و دوستان در مورد آزمون و عدم مقایسه بی مورد خود با دیگران؛ در حالی که احتمالاً نظرها، درصدها و نتایج غیر واقعی است.

۳- این نکته را هیچکاه فراموش نکنید که کنکور صرفا یک آزمون و قسمتی از مراحل زندگی است!

در صورت عدم قبولی در رتبه یا رشته دلخواه، دنیا به آخر نرسیده و شما فرصت دارید تا با عزمی راسخ تر و برنامه ریزی منظم تر در کنکور آتی به جایگاه مد نظر خود برسید.

(شما زمانی شکست می خورید، که دست از تلاش کردن بکشید).

۴- پرهیز از سرزنش خویش و عدم اشاعه افکار منفی در مورد خود.

5- در صورت عملکرد مناسب در آزمون به خدا توکل کنید و از روزهای آتی تا اعلام نتایج لذت ببرید.

در مقالات مرتبط شما می توانید از نکات طلایی اساتید مشاوره پایا پیرامون آمادگی برای کنکور نیز بهره مند شوید.

6- در همه شرایط یادمان باشد که با وجود همه تلاش ها و سختی ها برای رسیدن به یک نتیجه دلخواه، خدایی مهربان تر و عاشق تر از هر کس به ما وجود دارد که اگر جایی با وجود ممارست ما نتیجه مدنظر به دست نیامد، ایمان داشته باشیم که برایمان موارد والاتری در نظر گرفته است.

پس در همه حال شاکر باشیم و دست از تلاش نکشیم.

تذکر: تمام مطالب این وب سایت اختصاصی کانون مشاوره پایا بوده و استفاده از مقالات شرعا و قانونا فقط با ذکر منبع بلامانع است.

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه